Zvolte jazyk: CS EN

Zvolte měnu: CZK EUR

Přihlášení Registrace

Informace k DPH

Worldwide shipping Váš košík je prázdný Menu

Informace k DPH

Informace k DPH

V tomto článku vysvětlíme problematiku 21% DPH.

Firma Retro FACTORY s.r.o., která provozuje eshop www.retroarms.com je plátcem 21% DPH se sídlem v České republice, která je členem Evropské Unie. Tedy k námi určené ceně zboží je připočítávána daň ve výši 21%. DIČ (Daňové identifikační číslo) Retro FACTORY s.r.o. je CZ01819747.

Maloobchod

Součást ceny zboží je daň ve výši 21%. Tato daň platí pro všechny maloobchodní, tedy koncové zákazníky bez rozdílu místa dodání objednávky. Nákup bez DPH není možný.

Velkoobchod

Vzhledem k tomu, že je Česká republika umístěna v Evropské unii, platí pro velkoobchodní objednávky rozdílná pravidla nákupu bez DPH, podle země dodání objednávky.

Česká republika - nákup bez DPH není možný plátci DPH ani neplátci DPH.

Státy EU (kromě ČR) - nákup bez DPH je možný pouze v případě platného DIČ obchodníka. Pokud má obchodník platné DIČ, je možný nákup bez DPH. Pokud obchodník nemá DIČ nebo není platné, není možný nákup bez DPH a v ceně zboží bude obsaženo 21% DPH.

Státy mimo EU - Státy mimo EU můžou být i v Evropě, ale nejsou součástí EU (např. Švýcarsko, San Marino). Nákup bez DPH je možný pouze v případě, že na celnici vyřídíme EAD (Export Accompanying Document). Díky tomu prokážeme, že zboží opustilo hranice EU a je osvobozeno od DPH. Tento doklad je pouze pro naši potřebu prokázání vývozu z EU. Ve většině případů jsou vývozní dokumenty zpoplatněny. POZOR: Importní dokumenty (SAD) země dodání objednávky si musí vyřídit v zemi dodání každý obchodník sám.

Doplňující informace