Zvolte jazyk: CS EN

Zvolte měnu: CZK EUR

Přihlášení Registrace

QSC

Worldwide shipping Váš košík je prázdný Menu

Znalostní báze QSC

QSC

QSC je anglická zkratka Quick Spring Change, tedy rychlá výměna pružiny. Tento systém jsme integrovali do všech našich CNC mechaboxů.

Mechabox se osadí vnitřními díly kromě pružiny a vodiče pružiny, uzavře šrouby a poté až vloží vodič pružiny s pružinou. Tak lze instalovat i velmi silné pružiny bez větší námahy. Pro montáž vodiče pružiny se používá imbus klíč o velikosti 8mm a za pomoci něj se zatlačí pružina s vodičem pružiny do mechaboxu a otočením o 90° se zamkne.

I když se vodič pružiny "zamkne" v mechaboxu je potřeba jej zajistit šroubem, protoře vodič pružiny se sice nemůže otáčet kolem své osy, ale může se kývat vertikálně. 

Zajištění vodiče pružiny se dá udělat několika způsoby a je u každé zbraně jiné.

Zbraně typu AR15

Zajištění vodiče pružiny ve zbrani AR15 se provedí pomocí šroubu pažby, který se protáhne skrz zadní část těla zbraně až do vodiče pružiny, ve kterém je závit. Zde je potřeba dávat pozor, protože šroub dokáže vyvinout velkou sílu a při silném dotažení může vyhnout mechabox z osy hlavně.

Zbraně typu AK

U zbraní typu AK je situace s QSC systémem horší, protože ne vždy lze vodič pružiny zajistit např. QSC šroubem, z důvodu nedostatku místa v těle např. kvůli sklopnému mechanizmu. Pokud je v těle místo, lze tedy použít QSC šroub. Další možnost je použít pevný vodič pružiny, který neumožňuje rychlou výměnu pružiny, ale už není potřeba dál upevňovat v mechaboxu. 

Nově nabízíme u mechaboxu verze III možnost výběru mezi QSC vodičem pružiny a pevným vodičem pružiny.

Ostatní zbraně

U dalších zbraní (např. AUG apod.) lze použít QSC šroub, který vodič pružiny bezpečně upevní.